Jak nosić bransoletkę ze stali chirurgicznej
Jak nosić bransoletkę ze stali chirurgicznej?
25 listopada, 2020
Biżuteria ze stali chirurgicznej - czy warto
Biżuteria ze stali chirurgicznej – czy warto?
25 listopada, 2020
Pokaż wszystkie

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy

Wybór kolczyków wcale nie jest sprawą tak oczywistą i łatwą jak nam się wydaje- tym bardziej jeśli mają to być kolczyki na specjalną okazję, np. na własny ślub. Trzeba wziąć kilka rzeczy pod uwagę- co nam się podoba, jaki materiał wykonania nam odpowiada (złoto, srebro, a może jeszcze coś innego), do jakich ubrać chcemy nosić te kolczyki, a także musimy wziąć pod uwagę własny kształt twarzy. Kolczyki sztyfty, duże koła, a może wiszące i smukłe- jakie kolczyki będą odpowiednie dla kobiet z owalną, prostokątną, trójkątną i okrągłą twarzą?

Twarz owalna

Twarze owalne to twarze najbardziej harmonijne w swojej budowie i takie, którym pasuje dosłownie wszystko, także jeśli chodzi o model kolczyków. Twarz owalna to taka, w której szerokość czoła jest równa lub bardzo zbliżona do szerokości policzków, rysy twarzy owalnej są regularne. Do owalnej twarzy można dobrać zdecydowanie każdy rodzaj kolczyków- zarówno sztyfty jak i te całkiem wiszące, kolczyki małe jak i pokaźniejszych rozmiarów. Trzeba jednak uważać, by nie wybierać kolczyków nazbyt długich, bo można optycznie nieestetycznie tą twarz wydłużyć. Jeśli chcemy nadać swojej twarzy wyrazistości można śmiało sięgnąć po kolczyki o geometrycznych kształtach- np. kwadratowe czy w kształcie rombów lub trójkątów. To świetne kolczyki, które nadadzą twarzy futurystycznego wyrazu.

Twarz okrągła

Twarz okrągła nie jest już tak proporcjonalna jak owal, cechą charakterystyczną twarzy okrągłej jest bowiem niskie czoło oraz taka sama jej wysokość co szerokość. Szukając więc odpowiednich kolczyków dla takiej twarzy, szukamy czegoś co optycznie ją wydłuży oraz nada jej wyrazistości. Trzeba więc w tym przypadku wybierać to, co geometryczne i kanciaste (znów sprawdzą się romby czy trójkąty) oraz to, co podłużne- świetne będą długie, wiszące kolczyki w formie łańcuszka. Świetnym wyborem będą dla takiej twarzy kolczyki tzw. chandelier earrings- ich wybór jest imponujący i są bardzo okazałe. Osoby z okrągłymi twarzami powinny zrezygnować z noszenia kolczyków w formie kół i wszelkich owalnych kształtach.

Twarz trójkątna

Twarz w kształcie trójkąta cechuje wąski podbródek oraz szeroko rozstawione kości policzkowe. Takiej twarzy trzeba nadać odrobiny subtelności i trochę ją złagodzić. Idealnym wyborem będą kolczyki krótkie (raczej unikamy w tym przypadku tych wiszących), subtelne i podkreślające urodę właścicielki.

Twarz kwadratowa

Twarz ta cechuje się szeroką linią żuchwy oraz szerokim czołem, dzięki czemu niemal idealnie wpisać ją można w kwadrat. Osoba z kwadratową twarzą ma też często dość wydatne kości policzkowe, a więc zadaniem kolczyków będzie w tym przypadku złagodzenie tych rysów. By dodać takiej twarzy subtelności, warto wybrać kolczyki o kulistych kształtach, łezki lub w kształcie obręczy. Osoba z kwadratową twarzą powinna wystrzegać się geometrii czy ostrych krawędzi. Bardzo ładnie sprawdzą się z kolei wszelkie owalne modele uzupełnione np. o dekorację z perły- dodadzą twarzy elegancji i załagodzą jej rysy.