Jak dobrać rozmiar pierścionka
Jak dobrać rozmiar pierścionka?
25 listopada, 2020
jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy
Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?
25 listopada, 2020
Pokaż wszystkie

Jak nosić bransoletkę ze stali chirurgicznej?

Jak nosić bransoletkę ze stali chirurgicznej

Biżuteria towarzyszy kobietom chyba od zawsze- już najstarsze wykopaliska archeologiczne pokazują, że znali ją nasi najdawniejsi przodkowi. Służyła za ozdobę, stanowiła także o statusie majątkowo- społecznym, w końcu była także często afrodyzjakiem. Poniekąd jest tak także i dziś, choć nosimy ją znacznie bardziej masowo niż kiedyś. Jubilerzy i projektanci dbają też o to, by fach jubilerski wciąż rozwijać, dlatego w sklepach z biżuterią znaleźć dziś można nie tylko najpopularniejszą biżuterię ze złota czy srebra, ale i taką dedykowaną np. alergikom czy osobom lubiącym coś subtelniejszego niż typowe kruszce- przykładem na to jest stal chirurgiczna. Jak ją nosić w formie bransoletki?

Czym jest stal chirurgiczna?

Stal chirurgiczna jest materiałem powszechnie stosowanym w jubilerstwie, który pozwala na to, by tworzyć z niego każdy rodzaj biżuterii i to w najmodniejszym wydaniu. Dobrze wykonana biżuteria ze stali chirurgicznej do złudzenia przypominać może srebro, a nawet złoto, a przy tym jest nieporównywanie tańsza. Co ciekawe stal używana do produkcji biżuterii jest daleko bardziej trwała niż srebro- ponadto nie utlenia się, nie koroduje, nie zmienia swojego koloru i jest odporna na zarysowania. Stal chirurgiczna jest wysoce trwała, ma odporną powierzchnię, a powierzchnię tą można dodatkowo wybrać taką jaką chcemy- lśniącą, matową, wypolerowaną etc.

Bransoletka ze stali chirurgicznej- dla kogo?

Ogólnie rzecz biorąc- dla każdego, kto ceni sobie najnowsze trendy lub kocha klasykę. Ze stali chirurgicznej zrobić można dosłownie każdy projekt, a wykonanie zachwyca i przypomina bardziej szlachetne materiały. Stal chirurgiczna w formie bransoletki sprawdzi się u tych osób, które na co dzień zmagają się z różnymi alergiami- biżuteria ze stali nierdzewnej jest bowiem obojętna i dla ciała, i dla skóry – wykorzystuje się ją także w chirurgii (stąd nazywana jest chirurgiczną) do wykonywania implantów chirurgicznych. Za powodowanie alergii odpowiada najczęściej nikiel, a w stali szlachetnej nie ma go wiele, nie jest też uwalniany. W związku z tym bransoletka ze stali nie spowoduje wysypki ani swędzenia nadgarstka.

Bransoleta ze stali szlachetnej to więc świetny pomysł na prezent lub urozmaicenie swojej stylizacji nietypową biżuterią przy niedużym nakładzie finansowym. Bransolety ze stali chirurgicznej można nosić dosłownie do wszystkiego- dostępne są w różnych stylach, posiadają różne zdobienia czy grubość i można je z powodzeniem nosić do stylizacji casualowych, ale i wieczorowych, całkiem eleganckich. Bransolety ze stali dostępne są w formie dość grubych bransolet, świetnych np. na koncert, ale także w formie delikatnych łańcuszków- idealnych na randkę czy do noszenia na co dzień.

Podsumowując bransoletki ze stali szlachetnej są idealne dla kogoś, kto szuka biżuterii stworzonej na bazie hipoalergicznej formuły bez dużej ilości niklu. To także świetny wybór, jeśli zależy nam na biżuterii niedrogiej, a trwałej, nie ulegającej matowieniu i do złudzenia przypominającej biżuterię ze srebra lub złota.