Jak nosić bransoletkę ze stali chirurgicznej
Jak nosić bransoletkę ze stali chirurgicznej?
25 listopada, 2020
Pokaż wszystkie

Jak dobrać rozmiar pierścionka?

Jak dobrać rozmiar pierścionka

Dobór rozmiaru pierścionka jest zdecydowanie dość kłopotliwy- łatwo przecież kupić komuś na prezent kolczyki, naszyjnik bądź bransoletę, a z pierścionkiem można najzwyczajniej nie trafić, jeśli idzie o jego wielkość. A przecież istnieje wiele okazji, gdy mężczyzna chce kupić pierścionek swojej ukochanej- chociażby zaręczyny. Wybór pierścionka jest przecież wtedy czymś skrzętnie trzymanym w tajemnicy, jak więc wybrać odpowiedni rozmiar dla ukochanej?

Co to jest właściwie rozmiar pierścionka?

Gdy mówimy o rozmiarze pierścionka, mamy na myśli jego wewnętrzną średnicę. Pierścionki czy obrączki mają różną grubość, trzeba więc pamiętać o tym, że ich rozmiaru nie mierzy się po zewnętrznym obwodzie, a chodzi o wewnętrzny obwód tejże biżuterii. Średnice pierścionków różnią się minimalnie, a więc dany rozmiar można dobrać bardzo dokładnie do palca kobiety- kolejne rozmiary pierścionków różnią się pomiędzy sobą 0,3- 0,4 mm.

No ale jak wziąć miarę z palca, jeśli zakup pierścionka jest tajemnicą?

Niejeden mężczyzna był już na pewno raz w takiej sytuacji- wszak kupujemy pierścionki zaręczynowe, którymi chcemy zaskoczyć ukochaną, a czasem także biżuterię dla żony również chcąc zrobić jej tym niespodziankę. Obwód palca kobiety zmierzyć można chociażby nitką lub tasiemką- można to zrobić choćby na śnie 😉 Jeśli mamy zamiar kupić pierścionek zaręczynowy, bierzemy miarę z palca serdecznego, jeśli zaś to pierścionek z innej okazji, mierzymy palec środkowy. Palec mierzymy u jego nasady- w miejscu, w którym nosi się pierścionek. Zdjętą tasiemką miarę przykładamy do linijki, odczytujemy wynik i porównujemy go z tabelkami rozmiaru pierścionków, które znaleźć można chociażby na stronach popularnych sklepów jubilerskich- w tabelkach takich podawany jest rozmiar pierścionka oraz średnica wewnętrzna i obwód wewnętrzny podawane w milimetrach. Jeśli znamy obwód palca możemy także śmiało dobrać pierścionek w salonie jubilerskim- fachowy jubiler świetnie zna się na standardowych rozmiarach pierścionków i obrączek.

Chcąc kupić pierścionek w tajemnicy można też wziąć ze sobą do salonu jubilerskiego inny pierścionek osoby, której chcemy podarować biżuterie i wybrać pierścionek tego samego rozmiaru. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli chcemy kupić pierścionek zaręczynowy na palec serdeczny, na nic nam się zda miara pierścionka z palca środkowego. Trzeba też pamiętać, by zdjąć miarę z palca tej ręki, na której będzie noszony pierścionek- wszak palce wiodącej dłoni są trochę grubsze niż tej, której używamy rzadziej.

Co jeszcze wziąć pod uwagę szukając idealnego rozmiaru?

Biorąc miarę z palca pamiętajmy, żeby nie robić tego np. w upalny dzień – każdemu wtedy zdarza się mieć obrzęknięte palce na skutek upału. Tak samo tyczy się to wieczoru- palce wieczorem mogą być minimalnie bardziej opuchnięte niż rano, na skutek całodziennego wysiłku, etc. Niska temperatura także ma wpływ na wahania rozmiaru palca- trzeba więc pamiętać, by zdejmować miarę wtedy, gdy są ku temu najlepsze warunki.