Biżuteria ze stali chirurgicznej - czy warto
Biżuteria ze stali chirurgicznej – czy warto?
25 listopada, 2020
Pokaż wszystkie

Jak dobrać naszyjnik do dekoltu?

Jak dobrać naszyjnik do dekoltu

Zdarzało się wam zakładać coś „jak leci”? No pewnie, a komu się to nie zdarzyło. Sęk w tym, że by wyglądać gustownie i z klasą, zakładać wszystko tak, by do siebie pasowało- stylem, kształtem, proporcjami. Tyczy się to także naszyjników i łańcuszków- nie każdy będzie wyglądał dobrze z daną sukienką czy typem dekoltu bluzki. Zastanówmy się więc jak dobierać naszyjnik, by prezentował się okazale i by gustownie podkreślał atuty naszej urody jak i stylizację.

Typy naszyjników

Naszyjniki są obecnie niezwykle modną biżuterią i lubimy je nosić na co dzień, ale i z okazji bardziej eleganckich spotkań czy przyjęć. Firmy jubilerskie oferują całe mnóstwo różnych typów naszyjników i zanim zastanowimy się jaki rodzaj naszyjnika będzie odpowiedni dla danego dekoltu, warto sobie usystematyzować wiedzę jakie typy naszyjników wyróżniamy. A mianowicie:

– naszyjnik kolia- to najkrótszy rodzaj naszyjnika oplatający szyję; kolje nosi się najczęściej do wieczorowych i eleganckich stylizacji; kolie są odpowiednie dla osób o wysmukłych szyjach i takich, które nie mają okrągłego kształtu twarzy,

– choker- to naszyjnik nieco luźniejszy niż kolia, ale także oplatający szyję; chokery także dedykowane są paniom o smukłych szyjach i bardziej ostrych rysach twarzy,

– naszyjnik princess- to naszyjnik o długości do 55 cm, chyba najpopularniejszy typ naszyjnika, który pasuje kobietom w każdym wieku,

– naszyjnik opera- to naszyjniki, które spotyka się niezbyt często- są to naszyjniki długie, nawet metrowe, które mają opadać luźno poniżej linię biustu; warto zmierzyć go przed zakupem, by sprawdzić jego proporcje; jeśli owiniemy go dwukrotnie, uzyskamy podwójny naszyjnik typu princess,

– naszyjnik lariat- uwielbiała go Coco Chanel; lariat to najdłuższy rodzaj naszyjnika, który może mierzyć do 120 cm; to naszyjnik, który można nosić z dość dużą dowolnością- można go np. zawiązać w ciekawy supełek; w zależności od wykonania typ takiego naszyjnika pasuje do różnych stylizacji- boho, glamour czy casual.

Możemy także wyróżnić wisiorki na łańcuszkach (choć rodzajów naszyjników jest jeszcze więcej) – to jeden z najgorętszych trendów obecnie- nosimy je i my i celebrytki. Dostępne są w każdej długości, mogą być pojedyncze, jak i wielorzędowe.

Różne dekolty – różne naszyjniki

Ile rodzajów dekoltów, tyle różnych stylizacji. Warto mieć tego świadomość i obejrzeć dokładnie swoje sukienki, bluzki czy golfy oceniając, jakie naszyjniki będą się z nimi ładnie komponowały. Poniżej mała ściągawka:

– dekolt bez ramiączek- tutaj będzie pasował zdecydowanie każdy rodzaj naszyjnika,

– dekolt w „V”- najlepiej sprawdzi się tu łańcuszek z wisiorkiem, ale ciekawie będzie prezentował się także choker,

– dekolt kwadratowy- jeśli masz smukłą szyję to zdecydowanie dobierz tutaj choker,

– dekolt łódka- idealnie będzie tu prezentował się dłuższy naszyjnik z pokaźnym wisiorkiem,

– dekolt okrągły- można dobrać do niego ładny naszyjnik princess lub dłuższy łańcuszek z ciekawą zawieszką,

– golf- do golfa też warto coś założyć, np. naszyjnik typu opera lub lariat- mogą być z wisiorkami lub bez,

– dekolt w serduszko- idealny w zestawieniu z kolią lub naszyjnikiem princess.

Biżuteria, która zostanie odpowiednio dobrana do stylu, naszej budowy ciała, a także okazji stanie się idealnym dodatkiem do każdej stylizacji.