jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy
Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?
25 listopada, 2020
Jak dobrać naszyjnik do dekoltu
Jak dobrać naszyjnik do dekoltu?
25 listopada, 2020
Pokaż wszystkie

Biżuteria ze stali chirurgicznej – czy warto?

Biżuteria ze stali chirurgicznej - czy warto

Szukasz biżuterii, która wyglądem w niczym nie odbiega od srebra czy złota, a jednocześnie bywa dużo tańsza? Tak najprościej scharakteryzować można biżuterię wykonaną ze stali chirurgicznej- jest znacznie przystępniejsza cenowo, a można z niej wykonać każdy rodzaj biżuterii i według wszystkich najmodniejszych trendów. Na pierwszy rzut oka nawet nie widać czy to stal, a może srebro lub złoto! Dlaczego warto wybierać biżuterię ze stali szlachetnej?

Stal chirurgiczna – hipoalergiczna i gustowna

Stal chirurgiczną inaczej nazywa się także stalą szlachetną lub nierdzewną. Stal taka wykorzystywana jest powszechnie w medycynie- wykonuje się z niej np. różnego rodzaju implanty. To świadczy o tym, iż jest to materiał neutralny dla ciała. W skład stali szlachetnej wchodzą takie pierwiastki jak: chrom, molibden, krzem, nikiel, węgiel, siarka, fosfor i azot. Dzięki takiej mieszance pierwiastków stal szlachetna jest tak odporna i trwała.  Stal ma jeszcze inne cechy, m.in:

– jest bardzo twarda- biżuteria ze stali szlachetnej nie ulega złamaniom, jest bardziej twarda niż biżuteria srebrna,

– posiada odporną powierzchnię- biżuteria ze stali nie jest podatna na zarysowania czy przetarcia,

– cechuje ją stabilność koloru- stal nie zmienia swojej barwy np. pod wpływem promieniowania słonecznego,

– jest antykorozyjna- nie utlenia się i nie rdzewieje,

– podatna na obrabianie powierzchni- powierzchnia biżuterii ze stali może być polerowana, lśniąca lub całkowicie matowa.

Biżuteria ze stali szlachetnej jest w 100% nierdzewna, kwasoodporna lub austeniczna, a także niemagnetyczna. Stal nierdzewna posiada także hipoalergiczną formułę, co czyni z niej materiał na biżuterię idealną dla osób z alergiami skórnymi. Stal szlachetna niemal nie zawiera niklu, przez co może być noszona przez alergików oraz osoby z wrażliwą skórą. Stal szlachetna nadaje się idealnie do piercingu, a więc do ozdabiania kolczykami np. pępka czy języka.

Doskonała jakość w atrakcyjnej cenie

Poznaliśmy więc sporo cech fizycznych jakimi może poszczycić się stal, co czyni ją świetnym tworzywem jubilerskim. Ale stal szlachetna to nie tylko odporność i trwałość, ale też różnorodność form. Biżuteria ze stali niczym nie ustępuje biżuterii ze złota czy ze srebra- można nadawać jej takie same formy i najmodniejsze dekory, tworzy się z niej kolczyki, pierścionki, naszyjniki, bransoletki, etc. Do tego dochodzi jeszcze relatywnie niska cena- za taki sam model kolczyków ze złota zapłacilibyśmy np. 500 zł, a wykonanych ze stali około 100 zł. Podobnie jak biżuteria złota czy srebrna, stal chirurgiczną także łączyć można ze wszelkimi kamieniami szlachetnymi, miedzią, kryształkami Swarovskiego i każdymi innymi dekorami. Tak jak złoto czy srebro, tak i stal nierdzewna w formie biżuterii sprawdzi się na każdą okazję- na wystawne przyjęcie, romantyczną kolację, spotkanie biznesowe, a także na co dzień- pozwala na to ogromny wybór form i kolekcji tworzonych przez znamienitych jubilerów.

Biżuterię ze stali czyścimy przy użyciu wody, mydła i miękkiej szczoteczki- warto o nią dbać, by zachwycała jak najdłużej.